DJ Trigga

kuldrula1980

Kuldrula mixtape ja intekas – DJ Trigga
Küsib: Kataloog
Fotod: Internet

Pärnu local Ranek Kõrts, ehk DJ Trigga, on muusikat mänginud vaat, et kaks dekaadi juba. Hetkel Helsingis resideeruv Trigga käib siiski vahetevahel nii Tallinnas, kui ka Pärnus muusikat mängimas. Peale seda, kui poisid on higist läbi imbunud ja tüdrukud astme võrra pruunimaks saanud, astub Trigga tänavusel Kuldrula äftekal üles. Et mingit maiku saada, mis helisid kuulda võib, palusime Triggal spets Kuldrula mixtape`i teha:

download

Kes sa oled? Kust sa tuled?

Olen DJ Trigga ja tulen Helsingist. Oleksid sa seda minult 10 aastat tagasi küsinud, siis oleks vastanud, et Pärnust.

DJ staaz?

Alustasin oma karjääri 1996. Aastal, kuigi see pisik sai alguse tegelikult juba varajases kooliajas, mil sai tehtud koolipidusid ja need olid ikka väga ulmelised võrreldes tänapäeva tehnikaga!

Räägi oma esimesest DJ esinemisest. Tuli hästi välja? Mis kõige rohkem perse läks?

Kuna esimene Trigga nimeline keika toimus juba väga ammu aega tagasi, siis on suht raske midagi sellest meenutada… Aga eks ta umbes selline oli, et sel ajal sai pidusid tehtud tänaseks hingusele läinud Pärnu Rohelise Salongi lokaalis. Ennem pidu sai korralikult napsu võetud ja kergelt savu tehtud, nii et polnud hullu, kui miskit perse läks. Sel ajal polnud tegelikult sellist DJ-kultuuri välja arenenud nagu seda pakub tänapäev.

Aastate jooksul naljakaid juhtumeid? Kas keegi on sooviloo eest 500 krooni pakkunud, näiteks?

Pidades silmas mu karjääri alguse aastaarvu, siis võite ise arvata, et neid ikka on juhtunud.

Tuleb meelde üks pidu, seal samas Rohelises salongis, kuigi siis oli ta juba uuendatud kujul ja uue nime saanud, ehk Loungin. Tegime pidu ja kutsusime külla mängima DJ Kozy aka Kaarel Kose. Uksed olid alles lahti tehtud ja rahvast polnud veel tulnud ning mingi aja pärast tuli klubisse üks kohalik Pärnu kantpea koos paari jüngriga. Võtsid seal paar õlli. Kose mängis plaate sel ajal ja siis ühel hetkel seisis üks jüngritest tal puldi ees ja andis talle tooriku-CD, kus olid mingid lood peal. Palus, et mängiks sealt a la mingi 3.-4. lugu. Okei, Kose võttis plaadi ja pani peale ja siis läbi suurte kõlarite tuli natsi-Saksamaa hümn ja kohe olid paljaste ülakehadega mehed puldi ees marssimas! Muidugi kohe võttis Kose selle maha ja peale seda pidi madinaks minema, kuid õnneks saime sõnadega asjad lahendatud. Naerma ajab see olukord siiamaani, kui sellest rääkida!

Mis puudutab raha pakkumist, siis ilmselt ei ole olemas DJ-d, kellele poleks rahhi pakutud. On ka mul seda ette tulnud… . kurat, isegi sadat eurot on pakutud! Muidugi olen viisakalt keeldunud…

kuldrula1980

Põhjus, miks sa siiani pidudel muusikat mängid?

Sest see DJ värk on mulle algusest peale olnud nagu hobi, kui selline. Kui ma teeksin seda nagu tööd, siis ilmselt oleks ma ammu lõpetanud. Mulle meeldib valida, millal ja kus ma mängin. Kui mu kõik nädalavahetused oleksid koguaeg sisustatud DJ-keikadega, siis ilmselt ma ei tahaks muusikast midagi kuulda.

Vaatan, et sa mängid päris tihti Prives. Mis sorti muusika seal rahva pöördesse ajab? Mulle tundub, et ööklubi skene on väga teistsugune, võrreldes hipsterite lokaalide skenega.

Jah, Prives olen ma mänginud juba pea 10 aastat ja seda iga kuu esimesel laupäeval. Prives tuleb laupäeviti ikka kokku selline R&B ja hip-hopi lembeline rahvas, kuigi aeg on nii palju edasi läinud ja on tulnud peale uued huvitavad muusikastiilid, siis paratamatult peab ka midagi muud vahele lükkama! Rahva kohapealt võin ma seda öelda, et olen näinud juba pea kolm erinevat, mitte põlvkonda, aga… muutuvat rahvast. Et ikka tead, kes tuleb tavaliselt peole ja järjest vahetub see rahvas. Uusi inimesi tuleb peale ja mis on muidugi hästi khuul.

Kust sa oma DJ pseudonüümi võtsid? Oled sa suutnud terve aeg sama nimega olla või on aastate jooksul pseudonüümid muutunud?

Kui kunagi sai alustatud selle asjaga, siis tuli mingi nimi välja mõelda. Sel ajal sai ikka kõvasti kuulatud gängstaräppi ja eks siis seal oli ju pea igas loos mingi lõik salmis, et a la pull the trigger. Siis mõtlesin, et võtaks Trigger aga see tundus nii jama ja siis otsustasin slänginime kasuks. Seda nime olen kasutanud algusest peale.

Räägi palun oma Kuldrula mixteibist. Miks just selline muusika? Kas tegu on ülesehitatud mõtestatud narratiivil, või nö. lihtsalt mixteip.

Tead, ma tegin paar tükki neid ja siis tükk aega mõtlesin, et millise ma lagedale viskan. Otsustasin siis selle kasuks. Üks oli selline keskendunud rohkem vanemakooli räpile aga aeg on edasi läinud ja pigem panen ikka värskemat kraami kokku. Selline ta sai ja et see ikka teile mokkamööda oleks!

Aitäh!