Tavai Tavai Tavai

TAVAI TAVAI TAVAI
Küsib: Antti Sinitsyn
Vastavad: Lauri Täht, Mario Nurmelaid

Läinud reedel said Reede uue poe avamispeo külalised üllatuse osaliseks: Lauri Täht katkestab hetkeks muusika ning hõikab pultide tagant: “Kes tahab, võib viie minuti pärast teisele korrusele ühte klippi vaatama tulla!”. Kellele suuremat sorti üllatus, kellele juba teada, et esilinastub Lauri uus video “TAVAI TAVAI TAVAI”. Leppisin Lauriga enne kokku, et ma küsiks temalt mõned küsimused seoses videoga. Peale klipi vaatamist kadus Lauri ära. Vähemalt mulle tundus nii. Igatahes, võtsin juba mugava positsiooni sisse ning haarasin õlle. Järsku lendab Lauri peale: “Kuule, tule välja korraks!” Panen jope selga, astun uksest välja ja näen kahte kahtlast siluetti tänavavalgustuse all passimas, kauplusest veidi eemal. Lähemalt inspekteerides selgus, et tegu on tõepoolest tuttavate kaakidega: Lauri ning tema kõrval töllerdas RuKeLi räppar a.k.a. Mario Nurmelaid. Panen diktofoni lindistama.

Antti: Nonii, tondid!

Lauri: Nonii… Nonii, tont!

A: Kas ma võin neid küsimusi nüüd esitama hakata vä?

Mario: Just nii!

A: Ma olen veits purjus, et küsimustega võib raskusi tekkida.

M: Pole lugu, Antti. Pole lugu.

A: Nägime just sinu uut videot… Kas seda võib üldse videoks nimetada?

L: Ei. See on klipp. See on videoklipp (naerab). See on videost ja klipist tehtud combo!

A: Miks ta video ei või olla?

L: Ma ei tea… Ma arvan, et video algab 15. minutist. Eelmine asi oli video (RULKER toim.). Kui pikk ta oli? 16 minutit vä? Üks minut läks üle! Siis on täispikk film juba.

A: Palju praegune siis oli?

L: 11 minutit ja 1 sekund. Üksüksüks.

A: Kuulsin kõrvalt, et päris palju klippe jäeti välja. Võib-olla oleks isegi video välja venitanud…

M: (sosistab) Minu nollie kruks jäi välja!

L: Jah, ma jätsin Mario nollie kruksi sellepärast välja, kuna see oli juba lekkinud 6 aastat tagasi netti. Aggaaa peale nollie kruksi jäi mul tegelikult päris palju fuutit üle, kuid ma tahtsin, et ta oleks lühike ja kiire. Küll ma neid klippe teen juurde. Pole siin midagi vaja karta, et teised nägemata jäävad. Et siis kunagi see talv.

A: Tuleb siis see extradena välja või lausa uus klipp?

L: Jah… “Extra Tavai Kuubis” klipid. Aga nagu mondiga ikka.

A: Mingi adekvaatse pikkusega ikka?

L: Jahjah….

A: Võrreldes eelmise videoga, kus oli selline läbimõeldud narratiiv või konstruktsioon, tundus mulle, et “Tavai Tavai Tavaiga” ei olnud see nii nähtav. Kas oli seekord mingi idee asjal taga või oli ta lihtsalt rulaklipp?

L: Mis sa, Mario, arvad sellest? Kas sinujaoks oli narratiiv?

A: Eelmine kord oli “Stalkeri” värk. Tsoonid ja värgid-särgid…

M: Eino Stalker Stalkeriks…

L: Stalker Starteriks! Tegin jälle sitta nalja…

M: Siis sul oli see esimene väljaanne ja tahtsid midagi muuta rulavideode kontseptsioonis. Kui alati on olnud nimi-nime järel, siis sul oli teistmoodi. Noh, linnaosade suhe. Loll öelda, aga nüüd on sul Martini suhe… Mitte nagu… Ma pole väga suur sõnasepp, aga saad aru küll! Mina näen seda niimoodi, et sa teed filme emotsiooni pealt. Kui sa esimeses videos tahtsid muuta seda, et poleks “nüüd sõidab Kristjan, nüüd sõidab Antti, nüüd sõidab eee…”

L: Mario!

M: Mnjajah, mina ka, jah.

L: Nolliga.

M: …ja siis nüüd sõitsid need kutid, kellega sa tundsid mingit touchi. Või ma saan valesti aru?

L: Põhimõtteliselt ütles Mario õigesti. Inspiratsioon tuli Martin Kuumast, kes iga kõne lõppu ütleb… Noh, peaaegu, kui eriti kiireks läheb: “Tavaitavaitavai!” Ja ütleb ka Antti, muidugi.

A: Peale seda hakkasin, kui Kuum seda pidevalt meie telefonikõnede lõpus ütles. Jäi külge.

L: Igastahes, kolm Tavaid on seal: Tavai Krix, Tavai Erki ja Tavai Sillu.

A: Jäi suht selline mulje, et tegu on Reede videoga. Kas teadlikult olid kõik põhisõitjad valitud Reede tiimist või oli see kõik juhuse tahe?

L: See oli juhuslik. Aga mul on nendega meeldinud kõige rohkem filmida ja kuidagi sattus nii. Ja just see, et näitasin seda Reede uue poe avamispeol, pluss Kuuma sünnipäev on täna… Tegelt on neljas Tavai ka, Martin Kuum, kes on kõigi Tavaide kuningas. Kuid tal pole nii-öelda osa. Võin ausalt öelda, et paari aasta pärast on Kuumal osa ja see hakkab kõigile meeldima, kuna Kuum on väga hea rulataja.

A: Miks Kuumal siis see video osa polnud? Kui see on tema põhjal inspiratsiooni saanud video, siis oleks olnud loogiline, et tal on osa.

L: Seda küll, jah. Äkki kunagi tuleb Tavai-Martin! Me käisime filmimas küll ja kõik oli nagu peal aga lihtsalt polnud piisavalt footyt, et täispikka osa saada.

A: Muidugi peab ka sellest rääkima, et vana hea VX1000 hakkab lagunema. Mis edasi saab? Kas sul tuleb järgmine aasta ka video ning millega sa filmida kavatsed?

Martin Kuum kõnnib meist Haigla bandega mööda.

L: Küsi Kuumalt kiirelt üks kommentaar! Ütle, et tal on ainult üks lause ja küsi selle filmi kohta.

A: Kuum! Tule siia korraks!

Kuum: Lauri tahab mind jälle halvale teele viia?!

L: Martin, sa saad ühe lause…

K: Mis te tegite wind’i vä?

L: Tahad ka vä?

K: Tahan.

L: Ütle ühe lausega, mis sa sellest filmist arvad?

K: Nagu ma ka ütlesin teistele poistele: kui ma wind’is peaga vaatasin, siis mulle tundus, et see on natuke liiga aeglane mõndades kohtades. Aga kui ma vaatasin kaine peaga, siis oli see pöörfi!

Kuum hakkab astuma.

L: Davai, näeme peol!

K: (hõikab eemalt) Antti, vaata et sa sellest mingit jaburdust kokku ei pane!

L: Ja Kuumal on sünnipäev! Mis sa ennem küsisid?

A: See VX teema.

L: Ah jaja. Veerand videost filmisin oma VX-ga ja see läks Tartus, peale lõpukat, rikki. Ülejäänud filmisin Atsi (Luik) VX-i ja MK1-ga. Järgmine klipp tuleb 100% VX1000!

A: Mäletan, et sul oli vahepeal mõttes alternatiivse variandina VX2000/2100 või HD digipeegel. Väga ei kipu siiski sinna?

L: Mitte veel. Kunagi peab kindlasti liikuma ja ma arvan, et sellega saab väga coole asju teha. Lihtsalt peab panema tüübid portraitis sõitma ja seda kalasilma, mis võtab panoraami, peab pikkupidi keerama. Tom-Olaf (Urb) tuleb siis sinna filmi kindlasti! Kuuma ja Krixi saab niisama panoraamis ära filmida aga ma arvan, et Tom-Olafi, minu ja RUKELI räppari, kellel on nolli kruks nollie flip põmst olemas, footy tuleb portrait HD-s.

A: Kas mingeid konkreetseid mõtteid on ka seoses uue video ülesehitusega?

L: Ei veel. Näka! See Mario nollie kruks nollie flip välja vist põhimõtteliselt on peal. Me teame seda! Võib-olla tuleb Marseille’is ära.

A: Aitab nüüd küll. Lõpusõnu või aitäh?

L: Ütlengi lihtsalt: “Aitäh!”