Viljandi BASH 2013

Viljandi BASH 2013
Küsib: Kataloog
Fotod: BASH

3.-7. juulini toimub teistkordselt Viljandi BASH, mis tähendab peaaegu nädala jagu võistlusi ja muidu hang-out üritusi Viljandis. Täpsemat ürituse kava vaata plagult aga enne kui Viljandisse kohale liguned, loe, mida rääkisime BASHi korraldaja Kris Sülla ja paari eelmise aasta osalejaga.

Tere Kris! Kuidas Viljandi BASHi planeerimisega edeneb?

Noh, tegelikult on seis päris hästi – meil on isegi eelarve tasakaalus! Kuigi BASHini on nädal aega jäänud, on rahadega kõik korras! Nüüd on põhiteema, et tahaks Viljandis hästi palju osalejaid näha.

Räägime kõigepealt natuke eelmise aasta üritusest ja siis räägime sellest, mis see aasta toimuma hakkab. Küsiks sult – millest või kellest Viljandi BASH alguse sai?

Põhimõtteliselt sellest, et mul oli igav. Viljandi on küll selline lahe linn kus on kultuuriakadeemia ja muud värki, aga tegelikkuses eriti midagi ei toimu. Hakkasin siis alguses tõuksi üritusi tegema ja mõtlesin, et peaks ühe suure tõuksiürituse ka korraldama. Aga siis sekkus preili Eneli ja ütles, et ei tee ainult tõuksi üritust, võtad bmxi ja rula ka punti! Nüüd kolmekesi organiseerime seda, üks kutt on veel kambas – Jaan Kiissel.

Palju rahvast läbi käis ja mis tagasisidet said?

Noh, halbu sõnu ei kuulnud ja niipalju kui ma aru sain, siis inimesed olid rahul. Meil läks koostöö linnaga eriti hästi ja see oli nagu plusspool. Osalejaid oli üritusel kokku 96 tükki ja pealtvaatajaid oli äkki umbes sama palju. Kuna meil oli pargi ala avatud siis pealtvaatajad ja osalejad sulasid kõik kokku.

Mis sa arvad, kas see aasta on sul lihtsam või raskem BASHi korraldada?

Ei taha öelda, et raskem – kindlasti on see aasta koormavam aga kuna nüüd on eelmise aasta kogemus all, siis on kõik läinud libedalt ja mingeid suuri takistusi pole ette tulnud.

Mis see aasta teistmoodi on ja mida teed paremini/halvemini?

Ha-ha, eile vastasin just samale küsimusele Viljandi maakonnalehele ka! Suures plaanis midagi teistmoodi ei olegi, rõhuks see aasta lihtsalt kvaliteedile! Meil pole ainult ekstreemspordi festival, vaid ka tänavakultuuri festar ja me tahame, et kõik need kolmapäevast-reedeni toimuvad üritused oleksid võimalikult head ja huvitavad. Meile hea korraldada ning võistlejatele hea osaleda. Jaa arvan, et see aasta oskab ikka paremini korraldada, nüüd on kogemusi mille najalt edasi minna – suhtlemises ja muus sellises vallas. Meil on nüüd püsitoetajad enam-vähem välja kujunenud, näiteks Viljandi linn on juba üks väga-väga suur sponsor. Saime just linnalt toetust ja… linn on üldse meid väga palju aidanud. Linnapea sõnul on BASH Viljandi linna maine üritus!

Utoopiat ka – mida tahaksid veel teha, kuid see aasta ei ole veel võimalik?

Ma tahaks tegelt – noh see ongi utoopia – aga meil on siin Viljandis üks kaabliga wake-park, kus käib päevas umbes üks inimene… et see välja ei sureks, tahaks selle kuidagi BASHi programmi liita. Jaa veel, näiteks rannajalka turniir võiks kunagi olla rannajalka meistrivõistluste kavas. Rannajalgpalli esiliiga värk.

Madis Kukk:
Kaks asja. Esiteks. Seltskond. Seltskond on põhiline. Head üritused toovad maruägedad inimesed kokku, k.a. neid, keda võib-olla pikemas perspektiivis a’la aasta jooksul ei näe. Õhkkond on seal alati mõnus ja chill. Teiseks, olles paberile pannud eelmise aasta ja ka tänavu ürituse pargi lisaelemendid, huvitab mind väga see, mis vigureid nende peal suudetakse korda saata ürituse raames, olgu sul all kaks või koguni neli ratast.
Stacy Sin:
Viljandi Bashi teeb eriliseks see, et see on ainuke ekstreem elustiili üritus Viljandis! 3.-7. juulil tahaks näha, kuidas dudesid hullu panevad ja arenenud on selle aasta jooksul peale esimest Bashi! Teha tahaks selliseid asju nagu: Rulatamine, Downhill, Chill ja Elamine:)

Peamine Viljandi Bashi juures on ikka pargivõistlus aga samal ajal on üle linna ka igasugu muid teemasid toimumas. Tutvusta veits neid üritusi mis sellesse juuli esimesse nädalasse jäävad.

Kolmapäeva avamegi rannajalgpalli turniiriga. Seda peamiselt sellepärast, et Viljandis on palju jalgpallureid ja nad tulevad hea meelega mängima. Rannajalgpalli on räigelt põnev vaadata ka! Siis samal õhtul tahaks veel koostöös The Messagega teha tänavatantsu battlit. Neljapäeval on selline väiksem minirambi jam-formaadis battle, kus toimub siis bmx ja tõukerataste mõõduvõtt. Neljapäeva õhtupoole toimub pinksiturniir mis läheb ööni välja ja reedel on meil veel flatland battle, öökoss ja Game Of Skate Uku keskuse ees.

Peod?

Mõtlesime pikalt, et äkki teeks peod vanas Viljandi lennukitehases, kus on selline õlihais ja vähe mahajäetud mulje. Aga siis mõtlesime, et kuna viljandis tehti Bangalo korda, siis mõtlesime, et teeme kõik peod seal! See on väga lahe koht ja naguinii enamus ööbivad seal lähedal JustResti automaathostelis. Sealt on hea lühike tee minna peole. Üks asin mida üritakski BASHiga korda saata, ongi randa elu sisse puhuda. Rand on ja järv on ka, aga seal midagi ei toimu. Nüüd BASH natukene möllab seal!!!

Viljandi BASH tuleb juba rahvusvaheline võistlus ja hostelid on juba kuu aega ette täis bookitud. Möll tundub päris suur tulevat?

Tegelikult oli juba eelmise aasta BASHil rahvusvahelist seltskonda – Soomest paar ja Saksamaalt üks tõukerattur. Nüüd tuleb rohkem Lätist, Leedust ja Poolast ka rahvast, sest eelmine aasta nad olid samal ajal toimunud Ghetto Gamesil.

Kuulsime, et Catfish tuleb BASHile see aasta, mis teema sellega on?

Ei, Catfish on lahe. Simple Sessioni ajal Jaan püüdis ta kinni ja ta oli kohe nõus tulema. Klapitasime kuidagi kokku – ta läheb siit edasi Moskvasse, kus toimub vist Adrenaline Games, et temaga on hea diil. Ta ise tahtis täiega tulla, talle vist meeldib Eesti väga.

Mida ise ootad selle aastaselt BASHilt kõige rohkem?

Erilisi ootusi mul ei olegi, lihtsalt et oleks mõnus ja osalejatel oleks mõnus!

Kliki…

bash facebook_alt facebook_alt vimeo instagram