Rulatatavad väikevormid Pelgulinnas

pelgulinn-vaikevormid

RULATATAVAD VÄIKEVORMID PELGULINNAS
 
03/10/16
Skemaatika ning 3D kujundus: Silver Liiberg

MTÜ Eesti Rulaliit disainis tänavaspordiks mõeldud mobiilsed väikevormid, mis koostöös Nordecon Betooniga valmis produtseeriti. Elementide asukohta on terve 2016. aasta vältel otsitud, kuid siiani tulutult. Tallinna kesklinna ja selle lähiümbruse kinnisvara on kas täis ehitatud, ette broneeritud tulevasteks uusarendusteks või lihtsalt ei vasta plats konkreetsetele tingimustele. Suve lõpus valmis Pelgulinna, Kolde puiesteele üsnagi ootamatult uus asfalteeritud plats, mis oleks väikevormidele ideaalne asukoht. Eesti Rulaliit on avaldanud soovi kasutada platsi just selleks eesmärgiks ja on saanud nõusoleku Põhja-Tallinna linnavalitsuse kui ka Pelgulinna Seltsilt. Kuna asfaltplats asub elamurajoonis, siis peame ka oluliseks kohalike elanike arvamust antud teemal.

Põhjus, miks just Kolde puiesteele väikevormid paigaldada soovitakse peitub selles, et Tallinna Kesklinnas ja Põhja-Tallinnas puuduvad sellistele linnaruumi objektidele sobilikud ja vakantsed kohad. Eelkõige asfalteeritud platsid, mille kriteeriumid on täidetud just Kolde puiesteel asuva värske alaga. Obstaaklid loovad suurepärase võimaluse noortele tänavaspordi harrastajatele ning on kõigile avalikult ja tasuta kasutatavad. Samas on võimalik objekte ka lavatsina kasutada, mis kõnetab otseselt ka kohalikke elanikke. Näiteks hea raamatut ning lehte lugeda või niisama pikutada. Tegemist pole skatepargiga, vaid väikeste punaste betoonist elementidega, mille kõrgus jääb 0,5 ja 0,7 meetri vahemikku. Väikevormid on ilmastiku ja vandalismikindlad ega vaja hooldust. Rulade autoteele lendamise vältimiseks plaanime teeservadesse paigaldada spetsiaalsed äärekivid või laudised. Kõik väikevormid on teisaldatavad.

Kuigi plaani teostus sõltub kohalike elanike heakskiidust on siiski võimalik näidata huvi projekti vastu jättes vastukaja Põhja-Tallinna linnaosa Facebooki postitusele või kirjutada otse . Ka Pelgulinna Facebooki grupist võib leida elavat diskussiooni.

Visuaalid vastavad tegelikele proportsioonidele ja mõõtudele.

pelgulinn-vaikevormid

pelgulinn-vaikevormid

pelgulinn-vaikevormid