Jalg ball

JALG BALL
28.09.13.
Fotod: Lauri Täht, Kapten Tulevik, Antti Sinitsyn

Nädalavahetusel toimus Snelli staadionil jalkaturniir JALG BALL, kus said kokku rulamehed, DJ-d, lumelaudurid, velomehed ja nende sõbrad. Eelmiste aastate rulatiimide jalkaturniiri jätkuna toimuval spordipäeval osales kaheksa võistkonda. Tšempioni selgitamiseks mahutati pundid kahte alagruppi, kust alagrupi võitjad kohtusid omavahel päeva lõpus le grand finale’s.

I ALAGRUPP: Tour d’ÖÖ, Haigla, Blaze, Piupau
II ALAGRUPP: RKL, Surfhouse, JK USB, APL

Varjunimede taga peituvates tiimides oli nii selgemaid kui pilvisemaid tüüpe aga esimeste matšide jooksul sai selgeks, et kindlat liidrit võistkondade hulgas ei ole. I Alagrupis head vormi näidanud rattaentusiastid Touri d’ÖÖ tiimist pidid 0:2 alla vanduma Tallinna bleiseritele aga võtsid võidupunktid mängudest Haigla ja PiuPauga. Haigla võitis omakorda 3:0 meeskonda “Blaze” ning samuti saadi jagu Piupaust (seisuks 6:3). Tasavägises alagrupis jäid seeläbi lõpptulemusena 6 punkti peale Haigla, Blaze ja Tour d’ÖÖ võistkonnad, kust alagrupivõidu võttis väravatevahe ja enim löödud väravate arvu järgi Haigla punt.

Teises alagrupis rebisid võidu pärast omavahel JK USB, Surfhouse tiim ja APL poisid. Head mängu tegid kõik aga alagrupivõidu vormistas lõpuks 7 punktiga APL rulakuttide tiim. JK USB ja Surfhouse mängisid omavahel viiki ja loputasid mõlemad RKL tiimi, kes pidi leppima kolme kaotuse ja alagrupi viimase kohaga. Alagrupis jäi teiseks DJ-de meeskond JK USB, kes mängisid otsustavas mängus viiki APL tiimiga. Igaljuhul Meistriliiga tase saadi kätte sest päris mitu korda põrutati GOLAZZO ristnurka ning iga teine rünnak lennutati pall pikalt ette ja mehed järele.

Finaalis:
APL algkooseisus: Marten (vv), Samuel, Henri, Pärtel, Raido, Kaspar ja Ranno.
Haigla pohmellikoondis: Lauri (vv), Erki, Jan, Kulpa, Kris (paljuõnne!), Jon, Robi, Tanel, Kähr ja Kuum.

Terve päeva enam-vähem püsinud sügisilm andis ennast veel enne finaali kerge hoovihmaga tunda. Pohhui. Finaali esimesel poolajal oli resulatiivsem pool APL, kes suutis tänu Kaspari väravavaistule minna poolajale 2:0 eduseisus. Pikad tsenderdused Haigla värava alla leidsid üles Kaspari pea, kes need puuriluku Lauri Tähe kinnaste vahelt väravasse lükkas. Kahes alagrupimängus hattricki löönud ja finaalis kahe golli autor Kaspar teenis välja ka kõige väärtuslikuma mängija tiitli. Teine poolaeg tõid Haigla poolelt mängu teravust juurde aga Kulpa pealelöögid APL väravale, mille tõrjumisel näitas klassi väravat kaitsnud tuletõrjuja Marten! Finaali lõppskooriks 4:0 APL kasuks.

Suured tänud Tanelile korraldamast, Reedele ja Nikele toetamast ning kõigile osalejatele osalemast. Järgmise korrani!