Neo-Kuldrula: Hannes Paldrok

neo-kuldrula

Neo-Kuldrula: Hannes Paldrok
Küsib: Kataloog
Fotod: Erakogu, internet

2005. aastal valmis Pärnus uus rulapark, millega seoses tuldi ka mõttele taaskäivitada iga-aastast Kuldrula ürituste sarja. Viimased paar aastat on kogu krempli organiseerimisega tegelenud kohalik käli Hannes Paldrok. Et natukene paremini mõista, kuidas rattad käima pannakse, tüütasime Hannest küsimustega:

Kellel ja kuidas tuli idee taaskäivatada Kuldrula võistluste sarja?

Minu andmetel pärineb Kuldrula taaskäivitamise idee Madis Põldsaarelt, kui 2005. aastal ehitati Sander Ilvese eestvedamisel Pärnusse uus skatepark. Kohalikud poisid tahtsid uues pargis võistlust ja Sander pani asja käima.

Räägi, kuidas kõik niikaugele arenes, et oled võtnud enda kanda ühe Eesti suurima võistluse põhiorganiseerija rolli?

Olin algusest peale võistlustel vabatahtlikuna juures. Kuldrula oli enda jaoks nii vägev üritus, et polnud vahet, kas selle eest ka midagi sain, tahtsin lihtsalt olla osa sellest. Tegin kõike, mida oskasin ja oli vaja teha. Ilmselt tänu sellele, et näitasin ise pidevalt ülese inisatiivi, otsustas Sander ka pärast 2010.aasta ürituse korraldamist seda võimalust mulle pakkuda. Marterjalismi peale lend on nii tugev, et selliseid tüüpe, kes lihtsalt heast tahtest kätt külgetahaks panna, väga palju ei liigu.

Kui vennad Kalmred orgunnivad Sessionit aasta otsa, siis kaua võtab Kuldrula organiseerimine? Milline on üldine protsess selle taga?

Eks ta mingil määral algab ka kohe pärast üritust. Mitte küll nii intensiivselt, aga taotlusi peab kirjutama ja korraldustiimi kokku panema. Gümnaasiumi kõrvalt oli seda kõvasti kergem teha, aga nüüd Tartus ülikoolis käies, on kogu see värk palju keerulisem. Talvises Tartus on kuidagi keeruline suvise Pärnu peale mõelda.

Hiljuti on ka alustatud Viljandi Bashiga. Kas võtad seda, kui positiivset nähtust või tõsise konkurentsina? Mille poolest erineb sinuarust Kuldrula Viljandi Bashist?

Tänavaspordi Liidu juhatuse liikme ja rulatajana võtan seda loomulikult kui positiivset nähtust. Mida rohkem vägevaid üritusi, seda parem Eesti tänavaspordi kultuurile. Kuldrula peakorraldajana, noh, eks ikka konkurendina. Aga konkurents paneb liigutama ja ennast rohkem pushima ning see on ju hea asi. See on ikka pigem kõigile kasulik, et Kris selle võistluse Viljandis käima pani. Peamiseks erinevuseks on see, et Kuldrula on pika ajalooga skenesse sissejuurdunud üritus. Enamike tänavasportlaste suvine must-go teema. Kuldrula raames toimuvad ka Eesti Meistrivõistlused, mis muudab võistlusi paljude, eriti noorte, jaoks tõsisemaks. Ma kahjuks ei jõudnud sellel aastal Viljandisse, nii et saan kommenteerida vaid eelmise aasta kogemuse põhjal, aga Pärnu ja Viljandi vibe on ikka erinev. Pärnu suvi noh!

Kunagi korraldati Haapsalus West Coast Jami, kus asi muutus Paralepa rannas lõpuks suureks peo- ja joomaürituseks. Ei tõmba otseselt paralleele Kuldrulaga, kuid minujaoks on see imestusväärne, et Pärnu linnavalitsus on nõus iga aasta korraldusluba andma. Park asub ju siiski Pärnu kesklinnas…

Jah, aga samas avastavad paljud inimesed tänu Kuldrulale enda jaoks suvise Pärnu ja see on linnale ju kasulik.

kuldrula1980
/// Miks Grantis: “Permission to rip, sir!”
/// Hannes: “Permission granted, soldier!”

Kui keeruline on leida sponsoreid ja toetajaid? Kui juba Tele2 pildus teile nutitelefone ja asju üks aasta, siis finantsiliselt ei tohiks probleeme olla?

Tele2 oli sponsor vaid 2011. aastal, siis vahetus neil juhatus ning canceldati kõik senised sponsorlused. Nii jäime ka meie ilma ning nüüd oleme kaks aastat teinud üritust peasponsorita. Raha on küll poole vähem, aga samas ei pea nii hullult seda kommertsasja ajama ja suurkorporatsioonide pilli järgi tantsima. Kui aga asja suurelt tahta teha, siis ilma peasponsorita seda teha ei saa. Nüüd olen kaks aastat sellest puhanud. See on tegelikult väga vastuoluline värk, sest rulatamine ja tänavasport peaksid olema alternatiivsed ja selliste korporatsioonide vastu võitlema. Tegelikult paneme ju ise oma rattad käima, mitte sponsorite raha. Aga millegi pärast on enamik ikka sellised veits brändihullud.

Vanakooli Kuldrula oli slaalomivõistlus aja peale. Miks seda aspekti pole siiani uuekooli Kuldrula programmi lisanud?

See mõte on koguaeg olnud, aga ausalt öeldes, et ei oskagi öelda, miks me seda ära pole
teinud. Järgmise aasta juubeliüritusele peaks selle kindlasti installeerima.

Eks see artikkel on veidike promohõnguline ka. Räägi, miks peaks seda juttu lugev inimene Pärnusse Kuldrulale tulema?

Pärnu suvi, vägev ekstreemsport, rand, mõnus seltskond, head peod.

Milline on sinu visioon tulevikust seoses Kuldrulaga? Kas kasutad põhimõtet if it aint broken, dont fix it, või iga aasta proovite midagi uut ja huvitavat lisada?

Olen nüüd kaks-kolm aastat erinevaid konseptsioone katsetanud ja nüüd on enamvähem selge, mis töötab ja mis mitte. Eks iga kord on midagi ka katki olnud, nii et fiximist on koguaeg vaja. Samas on igal aastal olnud midagi uut – 2011. aastal kestis üritus koos kultuuriprogrammiga terve nädala, 2012 toimus Game of B.A.L.T.I.C ja tänavu on uuendused mini-võistlustes: Vans Off The Walli pikima ollie võistlus, OnWheelsi kõrgeima bunnyhopi võistlus kikkerist. Alati saab teha paremini, ja seda ka proovin.

Viimased sõnad.
Mis muud, kui et tulge Pärnusse suve nautima. Teid ootavad siin tasemel võistlused, head peod ja mõnus vibe. Näeme!