Rain Silver Lindemann

Rain-Silver Lindemann
Video: Herman Aadamsoo
Fotod: Lauri Täht

Rain x Pöörfi x Kataloog videomontaaž . Eesti oma skeidibränd Pöörfi annab oma tiimile jõudu juurde Rain Lindemanni näol. Üks põhilisi videomaterjali tootjaid Rain filmis Gruuvis kerge klipi sellest, kuidas treeningisaalis sõitma peab. Ajasime paar sõna juttu ka.

Nonii said oma Pöörfi klipi valmis, räägi kuidas selle filmimine läks? Oled päris palju fuutyt avaldanud, kas pidev filmimine pinda ka käib või tuleb sul nende videode tegemine lihtsalt?

Jep, no esiteks sisekad sakivad! Ma ei tea, filmimisel ajavad närvi flip trikid või need, mida väga hästi ei oska. See on ka sitt, kui ei saa trikki teha kuna obstaaklid ei sobi ja ei saa seda proovida, mida tahad. Mõnikord ajab see ka närvi, kui Herman koguaeg vait on, nagu zombiega filmiks. Täiesti emotsioonitu vend – hoiab kaamerat käes ja ühtegi sõna ei ütle.

Aga kui beili paned siis võtab motti maha?

No shit!

Sa oled päris palju beile pannud viimasel ajal, oled mõne pärast pidanud sõitmises pausi ka tegema?

Nojaa, tõuksiga murdsin kaks näppu ära ja rulaga murdsin ka näpu ära aga need on pohhui… paar päeva ei saa sõita.

Aga see beil Tondil, kus jalaga reili vahele kinni jäid see lõppes õnnelikult?

No see oli jah, ei saanud alguses aru mis toimub. Paar päeva ei sõitnud peale seda. Sellised reilid, kus on postid või vahed reili kõrval, need väga ei tõmba enam. Üldse kohad, kuhu jalg saab vahele minna.

Suuremat sõidupausi pole siis vigastuse pärast pidanud tegema?

Kunagi neli aastat tagasi oli. Tegin Kaubamaja seitsmesest frontside shuv`i ja maandusin ankle`i peale. Siiamaani jalg korralikult ei tööta, teen kickflipi sellepärast veits teistmoodi.

Mis seis sul nüüd Pöörfi tiimiga on, see video on midagi „welcome to the team” sarnast?

Põhimõtteliselt küll. Kevadel on mingi suurem tripp plaanis ja eelmise aasta suvest on ka veel materjali alles. Art paneb praegu Pöörfi eelmise suve videot kokku, mul on ka paari klippi seal sees. Aga teistel, Sassil ja kuttidel peaks päris putsis asju ka seal olema. Sellel pidi neljandal jaanuaril esilinastus olema aga see oli juba kuu aega tagasi. Ei tea millal tuleb.


/// Rain Toompeal – Bs Tailslide

Sul liikusid teised sponsorid ka ringi, mis nendest sai? Àle kaudu said Itaaliast vahepeal laudu? Kuidas Surfhouse`i ja Kuumaga lood on?

Àle kaudu sain ainult ühe laua. Ei tea, ei saa väga aru mis juttu Àle ajab, tal suht segane inglise keel ja ei tea mis sellest sai. Kuumaga suht nulliringis suhted, me ei suuda üksteisega väga koos viibida. Ma ei hakka midagi rääkima, muidu liiguvad igast jutud välja. Oleme tülis ja suht perses see teema. Pöörfist piisab ja kosse saab kuskilt mujalt ka.

Proks ei saa?

Ha-ha-ha miks kõik küsivad seda. Ei oska vastada sellele midagi. Rohkem sõidan rulaga ikka selle pärast, et fun oleks. Või noh, loomulikult tahaks jõuda ka kuhugi. Selle aasta Sessionil, kui ma üldse saan sinna, tahaks hullu panna. Pargi joonis on ka päris äge, selline minu park. Tegelt kohale jõudes raudselt vaatad – step-upid on kuradi suured, igal pool 8 meetrised megarambid. Reilid on ka mõnusad, sellised kuhu teed backboardi ja lendad kõhuli betooni. Väga ei tõmba. Üks aasta kui Sheckler käis, siis vaatasin, et kutt teeb nalja – ma ei uskunud, et selline asi võimalik on. Vend tegi tuima näoga sealt Hiina müüri quarterist drop-inni, kõik tõusid püsti ja vaatasid kuhu ta kadus. Pärast tegi Madars ka sealt, slide`s oma ilma puksideta trukkidega alla sealt seinast. Tal on suht loose laud.

Paar sõna veel video kohta? Võta otsad kokku.

Ma ei tea… ikka see, et Hermanil pole emotsiooni. Maandud bigflippi gapist ja siis kaameramees peab suht lambist koju minema. Paar trikki jäi tegemata kah, mida tahtsin teha aga ei proovinud. Pohhui. Eee… selle video eest aitäh Kriska, et saan tasuta Gruuvis sõita. Tänks Lauri ja Jaan ja Tom ja Herman ja Pöörfi. Kusti ka, kes on mul isiklik autojuht.